Home
ترکیه در پی جذب سرمایه‌ در حوزه انرژی‌‎های پاک است

ترکیه در پی جذب سرمایه‌ در حوزه انرژی‌‎های پاک است

کـد خبر: 1001


01 آذر 1395

ساعت: 10:16

نویسنده:

بر اساس پیش‌بینی «موسسه مالی بین‌المللی» (آی‌اف‌سی)، ترکیه تا سال ٢٠٢٠ میلادی، ٢٨ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری برای گسترش انرژی‌های تجدیدپذیر جذب خواهد کرد.


به نوشته روزنامه دیلی‌صباح، چاپ استانبول، ترکیه برای گسترش انرژی سبز، در پی افرایش همکاری با کشورهای دیگر است. انتظار می‎رود این کشور تا سال ٢٠٢٠ میلادی، ١٦ میلیارد و ٤٠٠ میلیون دلار برای انرژی بادی، ٧ میلیارد و ٤٠٠ میلیون دلار برای انرژی خورشیدی، ٣ میلیارد و ٤٠٠ میلیون دلار برای انرژی زمین گرمایی و ٥٦٠ میلیون دلار برای نیروی برق‌آبی، سرمایه‌گذاری جذب کند.
باوجود رویدادهای سیاسی اخیر، تولید ناخالص داخلی ترکیه از کشورهای عضو G٢٠ بیشتر بوده و به همین علت، توجه شرکت‌های خارجی را برای سرمایه گذاری به خود جلب کرده است.
قرار است دولت ترکیه نیز تا ٤٧ میلیارد دلار در پروژه‌های زیرساخت حمل‌ونقل، ساختمان‌های سبز (سازگار با محیط ‌زیست) و مدیریت پسماند سرمایه‌گذاری کند.
ترکیه سال گذشته (٢٠١٥)، یک میلیارد و ٩٠٠ میلیون دلار برای انرژی سبز سرمایه‌گذاری کرد و قصد دارد تا سال ٢٠٣٠ میلادی، ٣٧ درصد از تولید برق خود را از منابع تجدیدپذیر تامین کند. انتظار می‌رود ٢٠ هزار مگاوات انرژی بادی، پنج هزار مگاوات انرژی خورشیدی و ٦٠٠ مگاوات انرژی زمین گرمایی، تا همان سال، در ترکیه تولید شود.

  • ترکیه در پی جذب سرمایه‌ در حوزه انرژی‌‎های پاک است

نظرات خوانندگان خبر

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

نظر شما در مورد این خبر

نام

ایمیل