Home
اخبــار / حفاری
بسترسازی و آماده نمودن مناطق عملیاتی پروژه مارون بدست حفارمردان و متخصصان شرکت حفاری شمال
علی فروزنده مدیر پروژه مارون خبر داد:

بسترسازی و آماده نمودن مناطق عملیاتی پروژه مارون بدست حفارمردان و متخصصان شرکت حفاری شمال

کـد خبر: 1857


04 خرداد 1400

ساعت: 11:50

نویسنده:

به گزارش روابط عمومی شركت حفاری شمال_ علی فروزنده مدیر پروژه مارون اظهار داشت: پروژه طرح مارون آسماری 1و 4 در قالب بسته یکپارچه از طرح عملیات محور افزایش و نگهداشت تولید 28 مخزن شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب می باشد که اجرای این پروژه از تاریخ 1399/4/1به شرکت حفاری شمال در قالب قرارداد EPD,EPC واگذار گردیده است و مدت اجرای آن 2 سال می باشد.

موقعیت جغرافیایی پروژه در منطقه شرق شهرستان اهواز و در فاصله حدود 50 کیلومتری جاده امیدیه قرار گرفته و این پروژه یکی از پروژه های بسیار مهم در جهت افزایش تولید و استخراج نفت شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب می باشد. هدف از اجرای این پروژه، افزایش تقریبی تولید روزانه نفت در پایان 2 سال به میزان 14/9 هزار بشکه در روز است.

مدیر پروژه مارون افزود: اعتبار کلی پروژه بالغ بر 154میلیون یورو و مشتمل بر دو بخش سطح الارض و تحت الارض می باشد كه بخش تحت الارض پروژه شامل احداث 10 حلقه چاه توسعه ای و 6 حلقه چاه تعمیری و یا حفاری مجدد بوده و عملیات اجرایی ساخت سه لوکیشن توسعه ای W267N و W339N و W359S از تاریخ 1399/10/15 بصورت همزمان آغاز گردید.

همچنین از ابتدای اسفند ماه 1399 نیز عملیات بازسازی و احیا لوکیشن های تعمیری W82 , W202 در دستور کار تیم ابنیه تحت الارض شرکت قرار گرفته است و با توجه به سیاست گذاری های شرکت حفاری شمال جهت اجرای پروژه سعی گردیده تماماً از توان نیروها و پیمانکاران بومی منطقه بهره گیری گردد و امید می رود با استعانت از خداوند متعال مطابق بر برنامه زمانبندی احداث لوکیشن ها آماده و در اختیار تیم عملیات حفاری قرارگیرد. بخش سطح الارضی پروژه نیز به صورت EPC به شرکت پایندان از شرکت های هلدینگ انرژی گستر سینا واگذار گردیده است.

فروزنده عملیات احداث و بازسازی لوکیشن های یاد شده را مشتمل بر 130000 متر مکعب عملیات خاکی و 8000 مترمکعب بتن ریزی دانست كه عملیات اجرایی 3 لوکیشن به پایان رسیده و عملیات اجرایی 2 لوکیشن دیگر نیز تا اواسط خرداد ماه سال جاری خاتمه یافته و تحویل تیم عملیات حفاری خواهد شد.

فروزنده شرح کار و پیشرفت فیزیکی لوکیشن های انجام شده تاکنون را اینگونه توضیح داد: ترمیم و بازسازی لوکیشن چاه های تعمیری 82 و 202 و و موقعیت W267N پایان یافته و آماده شروع عملیات حفاری می باشند و دو موقعیت W339Nو W359S در مراحل پایانی بتن ریزی هستند و ظرف 10 روز آینده تکمیل و آماده تحویل می شوند.

وی در پایان ابراز امیدواری كرد عملیات حفاری در پروژه آسماری و بسته های مارون 1 و 4 شركت ملی مناطق نفت خیز جنوب در اسرع وقت و با همت و تلاش شبانه روزی حفارمردان شرکت حفاری شمال در هفته های آتی اجرایی گردد .

  • بسترسازی و آماده نمودن مناطق عملیاتی پروژه مارون بدست حفارمردان و متخصصان شرکت حفاری شمال

نظرات خوانندگان خبر

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

نظر شما در مورد این خبر

نام

ایمیل