Home
اخبــار / صنعت نفت
پیگیری ٤ هدف کلان وزارت نفت در برنامه ششم توسعه

پیگیری ٤ هدف کلان وزارت نفت در برنامه ششم توسعه

کـد خبر: 667


01 خرداد 1394

ساعت: 13:27

نویسنده:

مدیرکل برنامه ریزی استراتژیک وزارت نفت با اشاره به سرمایه گذاریهای کلان صورت گرفته در صنعت نفت دنیا، گفت: وزارت نفت بر اساس برنامه ششم توسعه، چهار هدف کلان را در دستور کار قرار داده است.

سعید قوام پور، دیروز ( پنجشنبه- ٣١ اردیبهشت ماه) در پنل تخصصی حسابداری در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی با اشاره به اهمیت موضوع حسابرسی در صنعت نفت و به خصوص حسابرسی شفاف و روزآمد در این حوزه، اظهار کرد: وزارت نفت برای برنامه ششم توسعه کشور چهار هدف کلان را مد نظر قرار داده که افزایش تولید منابع هیدروکربوری همسو با ایجاد ثروتهای مولد و پایدار در کنار ملاحظه های آمایش سرزمینی از جمله مهمترین آنهاست.

وی افزود: نفت باید خود را در کل صنعت کشور منبسط کند و سهم فعلی خود در بودجه عمومی کشور که حدود ٤٠ درصد است کاهش دهد و به این ترتیب راه را برای رشد و توسعه ابعاد دیگر خود که مغفول مانده و بخشهای دیگر اقتصاد باز نگاه دارد.

وی تامین امنیت عرضه داخلی گاز و محصولات پتروشیمی با ملاحظه های اقتصادی و زیست محیطی، بهره گیری بهینه از ظرفیتهای منابع هیدروکربوری همسو با کسب رتبه های نخست در بازار ال ان جی و در نهایت ارتقا صنعت نفت به صنعتی روزآمد و سرآمد با تکیه بر توانمندی داخلی و تعاملهای بین المللی را از دیگر اهداف پیش بینی شده برای صنعت نفت در برنامه ششم برشمرد.

قوام پور، افزود: ارتقا سرمایه انسانی، دستیابی به فناوریهای نوین و بومی سازی و تجاری سازی آنها، ارتقا توان پیمانکاران، مشاوران و سازندگان داخلی و در نهایت ایجاد فضای رقابتی و بنگاه داری در اقتصاد و صنعت نفت از جمله راهبردهای اصلی ما برای رسیدن به چهار هدف تعریف شده است.

وی تاکید کرد: مسئله امانتداری در مورد این صنعت و مبالغ رد و بدل شده در آن اهمیت زیادی دارد و تعهد به امانت مردم و سلامت محاسبه ها، سیستمها و روشها مسئله ای حیاتی است.

  • پیگیری ٤ هدف کلان وزارت نفت در برنامه ششم توسعه

نظرات خوانندگان خبر

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

نظر شما در مورد این خبر

نام

ایمیل